حداقل20 درصد صنعت نساجی نیازمند نوسازی است

0

مجتبی خسروتاج در مراسم افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نساجی (مواد اولیه، ماشین‌آلات و خدمات وابسته) در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، اظهار کرد: به زودی تحریم‌ها علیه کشور برداشته خواهد شد و تمام صنعتگران و تولیدکنندگان کشور باید از فضای جدید ایجاد شده، استفاده کنند.
وی با بیان اینکه صنعت نساجی برای وزارت صنعت یک صنعت کلیدی و راهبردی محسوب می‌شود، افزود: حجم تجارت جهانی نساجی حدود 800 میلیارد دلار است و با توجه به این حجم تجارت، کشور ما نیز می‌تواند در این بازار حضور گسترده داشته باشد.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، بزرگ‌ترین چالش صنعت نساجی را موضوع قاچاق ذکر کرد و ادامه داد: اگر نگوییم تمام واحدهای صنعتی و ماشین‌آلات صنعت نساجی نیاز به نوسازی دارند، حداقل در 20 درصد صنعت نساجی کشور نیاز به نوسازی و تعویض ماشین‌آلات ضروری است.
خسروتاج اضافه کرد: واحدهای صنعتی نساجی در مسائل بانکی، مسائل مالیاتی و تامین اعتبار برای نوسازی و به روز رسانی تجهیزات وزارت صنعت را در کنار خود ببینند. به گزارش ایسنا، وی خاطرنشان کرد: وزارت صنعت به دلیل ظرفیت‌های بالای نساجی در زمینه اشتغالزایی، به صنعت نساجی نگاه ویژه‌ای می‌کند.

Leave A Reply