بسیج کلیه بخش های سازمان صنایع کوچک برای عمل به اقتصاد مقاومتی

0

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از بسیج کلیه امکانات و بخش های سازمان متبوعش برای اقدام و عمل به سیاست های ابلاغی اقتصادی مقاومتی خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی و بین الملل،‌ مهندس علی یزدانی در سفر یک روزه خود به آذربایجان شرقی و در جمع تشکل های صنعتی،‌ صنفی و اقتصادی این استان،‌ اظهار کرد: صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به عنوان ظرفیت مهمی برای کمک به واحدهای تولیدی می تواند بازوی توانمندی برای فعال کردن واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال به شمار رود.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: با عنایت به نامگذاری سال از سوی رهبری، تاکید رییس جمهوری و وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت و همچنین برنامه های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی،‌ ستادی نیز در سازمان صنایع کوچک تشکیل شده و سعی می شود با بهره مندی از همه ساز و کارهای موجود در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی عملکرد خوبی در این زمینه داشته باشیم.
 
مهندس یزدانی عنوان کرد:‌ امسال و در تداوم شعارهای سال وظیفه سنگینی بر عهده سه قوه،‌ رسانه ها و آحاد جامعه گذاشته شده و وظیفه دولت سنگین تر شده است و لازم است همه با تعامل و همراهی در راستای دستورات رهبر معظم انقلاب اقدام کنیم.
 
وی با تاکید بر عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در سخنرانی آغاز سال 1395، اظهار کرد: ایشان فرمودند: «الان چندین هزار کارگاه و کارخانه متوسط و کوچک در کشور هست؛‌اگر چنانچه این آماری که به من داده اند و بنده گفتم که شصت درصد از اینها الان دچار بیکاری و تعطیلی هستند درست باشد خسارت است، آن چیزی که در متن جامعه اشتغال ایجاد می کند، تحرک ایجاد می کند و طبقات پایین را بهره مند می کند، همین صنایع کوچک و متوسط است؛‌اینها را تقویت کنند و پیش ببرند»،‌ این فرموده رهبری باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
 
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران اضافه کرد:‌ در این راستا برنامه ای در وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت تدوین و سازمان صنایع کوچک نیز وظایفی برعهده گرفته که به تبع آن کارگروه استانی ایجاد رونق در بنگاه های کوچک پیش بینی شده است.
 
 مهندس یزدانی ادامه داد: کلیه اطلاعات مورد نیاز واحدهای مستقر در شهرکهای صنعتی جمع آوری شده تا بتوانیم تصمیم گیری مناسبی در قبال مشکلات موجود داشته باشیم.
 
وی با اشاره به برنامه های پیش روی این سازمان، افزود: ارائه آموزش به واحدهای صنعتی جزو برنامه های مهم امسال بوده و برنامه ریزی شده تا پایان سال 100 هزار نفر در حوزه صنایع کوچک دوره های آموزشی متعددی را در سراسر کشور بگذرانند.
 
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران توسعه خوشه های صنعتی، ‌تقویت صندوق حمایت از صنایع کوچک، کمک به رونق بخشیدن به تولید در شهرکهای صنعتی و راغب کردن صاحبان زمین های راکد موجود در شهرکهای صنعتی برای سرمایه گذاری را از دیگر برنامه های سالجاری سازمان متبوعش عنوان کرد.
 
 مهندس یزدانی با بیان اینکه احیای 9 هزار واحد صنعتی در سال‌جاری در دستور کار قرار دارد، اضافه کرد: توجه به نوع تولید،‌ بازار محصولات،‌ میزان اشتغال و بازارهای هدف از جمله مواردی است که در احیای این واحدها مد نظر قرار خواهد گرفت.
 
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با بیان اینکه 100 شهرک و ناحیه صنعتی در کشور وجود دارد که هیچ تقاضایی برای سرمایه گذاری در آن ها وجود ندارد، افزود: شهرکهایی وجود دارد که زمین واگذار شده ولی هنوز پروانه بهره برداری در آن ها صادر نشده،‌ شهرکهایی وجود دارد که زیر 10 واحد در آن ها به بهره برداری رسیده، لذا سعی خواهد شد تا از این پس مطالعات دقیقی در ایجاد شهرکهای صنعتی به عمل آید تا چنین مسایلی پیش نیاید.
 
 مهندس یزدانی در این سفر یک روزه ضمن بازدید از شهرک صنعتی سعید آباد،‌ شهرک صنعتی شبستر،‌ شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی، شهرک صنعتی فناوری قطعات خودرو، با استاندار آذربایجان شرقی دیدار کرده و نشستی نیز با مدیران و معاونین شرکت شهرکهای صنعتی این استان داشت.

Leave A Reply