نخستین همایش خوشه کسب و کار سوهان قم برگزار می شود

0

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قم از برگزاری نخستین همایش خوشه کسب و کار سوهان همزمان با روز بزرگداشت و حمایت از صنایع کوچک خبر داد.
 به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان قم؛ امیر طیبی نژاد در دیدار با رییس و فعالان اتحادیه سوهان قم با اعلام این خبر اظهارداشت: نخستین همایش خوشه کسب و کار سوهان استان به همت اتحادیه سوهان و عامل توسعه خوشه با حضور تولیدکنندگان، مسئولین استانی و کشوری چهارشنبه 20 مرداد در آستانه روز بزرگداشت حمایت از صنایع کوچک در قم برگزار می شود.
 وی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل صنعت شیرینی سوغات سوهان قم، از نیازها و مشکلات موجود در این صنعت سخن گفت و افزود: طرح این مسایل با مسئولان قم توسط تولیدکنندگان، ایجاد همدلی و هم افزایی برای تبادل اندیشه و همفکری بین بخش خصوصی و دولتی از دیگر اهداف مدنظر برگزاری این همایش به شمار می رود.
 مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قم ادامه داد: صنعت شیرینی سوغات سوهان قم در کنار صنایع دیگری همچون کفش ماشینی، فرش دستباف، درودگری و سنگ از جمله عوامل و محرک های رشد و توسعه در این استان به شمار می روند که لازم است همه دست اندرکاران استان با همدلی و همکاری فعالان این بخش در راستای اعتلای جایگاه واقعی آن تلاش کنند.
 وی در ادامه به اقبال روز افزون مصرف کنندگان داخلی و خارجی به این شیرینی سنتی استان قم اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: خوشبختانه فعالان صنعت شیرینی سوغات سوهان قم با حرکت در مسیر زمان روز خود توانسته اند با افزایش کیفیت و کمیت محصول خود و توجه به ذائقه مصرف کننده و همچنین حرکت در مسیر صنعتی کردن این محصول سنتی استان را مد نظر قرار دهند به همین دلیل شاهد تقاضاهایی از کشورهای منطقه و جهان هستیم.
 وی یکی از مشکلات این صنعت را زمان کم ماندگاری عنوان کرد و یادآور شد: برای حل این مشکل اقدامات خوبی از سوی خود تولیدکنندگان صورت گرفته و خوشه کسب و کار سوهان قم نیز در تلاش است تا با مساعدت و همفکری و همکاری لازم این تلاش‌ها را به نتیجه برساند.

Leave A Reply