توسعه کارآفرینی و ایجاد اشتغال از اهداف مهم سازمان صنایع کوچک است

0

مشاور معاون وزیر صنعت در امور بانوان با کارآفرینان و صنعتگران خانم، در استان خوزستان دیدار کردند.
 
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان، در این جلسه که با حضور مشاور استاندار خوزستان در امور بانوان، نماینده صندوق کارآفرینی و امید، نماینده  بانک سینا در خوزستان و مدیرکل امور عشایر خوزستان، مدیرکل امور روستایی استانداری و جمعی از بانوان کارآفرین و صنعتگر خوزستانی برگزار شد، دکتر سلطانی گفت: سازمان صنایع کوچک برای توسعه اشتغال و کارآفرینی در مسیر اقتصاد مقاومتی بویژه برای بانوان اهتمام ویژهای دارد.
 
مشاور معاون وزیر صنعت در امور بانوان اذعان داشت: باید با همکاری مستمر بتوانیم، گام های بیشتری در راه توسعه واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی بویژه برای زنان کارآفرین برداریم.
 
وی با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، گفت: در کشور دختران فارغ التحصیل در رشته های مختلف وجود دارد، با دور کردن آنها از فرهنگ پشت میز نشینی می توان از ظرفیت بالای آنان به بهترین نحو استفاده کرد.
 
دکتر سلطانی افزود: یکی از قوانین که ابلاغ شده ایجاد شهرک های صنعتی در روستاهاست، که این خود تاثیر بسزایی در استفاده از ظرفیت زنان روستایی برای ایجاد اشتغال خواهد داشت. نکته مهمی که بانوان در صنایع باید به آن توجه کنند، بازاریابی مناسب است.
 
وی در ادامه گفت: با تشکیل تعاونی های بالای 25 نفر اعضاء که وام 3 تا 4 میلیارد تومانی با سود کم به آنان تعلق می گیرد، می توان فرصتی مناسب برای فعالیت های اقتصادی و البته ایجاد اشتغال، فراهم کرد.
 
دکتر سلطانی گفت: بانوان کارآفرین می توانند از ظرفیت شهرکهای صنعتی که دولت هم توجه ویژه ای به این حوزه دارد، استفاده کنند.
 
در این نشست، اخلاق محمدیان مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان نیز با بیان اینکه، بانوان کارآفرین و صنعتگر در شهرکهای صنعتی فعالیت خوبی دارند و این فعالیت هم در حال توسعه است، گفت: در حال حاظر 22 واحد صنعتی با تلاش بانوان کارآفرین در شهرکهای صنعتی خوزستان فعال هستند.

Leave A Reply