اولین مرکز تخصصی آموزش طراحی طلا و جواهر در استان یزد راه‌ اندازی می شود

0

 مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان یزد از راه اندازی اولین مرکز تخصصی آموزش طراحی طلا و جواهر با پیگیری خوشه طلای استان در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی یزد، سید مسعود عظیمی با اعلام این خبر گفت: با توجه به اهمیت بخش طراحی به عنوان یکی از حلقه های مفقوده صنعت طلای کشور و نبود مراکز تخصصی آموزش طراحی در سطح استان، ‌راه اندازی این مرکز در برنامه های عمل خوشه طلای برای سال جاری قرار گرفت.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی 90 درصدی این پروژه بیان داشت: برای این مرکز در حال حاضر فضایی حدود 60 متر در محل اتحادیه طلا و جواهر استان پیش بینی شده است که فعالیت های عمرانی آن در دست اقدام است.

عامل خوشه طلا نیز در خصوص اهداف راه اندازی این مرکز گفت: ایجاد بستری مناسب و تخصصی برای آموزش طراحان طلا و جواهر، ایجاد مزیت رقابتی برای طلای استان استان، افزایش توان رقابتی با مصنوعات خارجی و داخلی، ‌جذب اساتید مجرب داخلی و خارجی برای انتقال مهارت های طراحی به ذینفعان از جمله مهمترین دلایل و اهداف ایجاد این مراکز در یزد می باشد.

علی کریمی افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در آینده ای نزدیک با تجهیز مرکز شاهد راه اندازی آن خواهیم بود و این مرکز محلی برای انجام دوره های آموزشی – مهارتی طلا و جواهر و تربیت نیروی انسانی متخصص خواهد بود.

Leave A Reply