فعالیت مشترک ایران و هنگ‌کنگ در صنعت طلا و جواهر

0

مسعود کمالی اردکانی، مدیر کل دفتر توسعه محصولات صنعتی و معدنی، گفت: مهمترین موضوع در روابط تجاری در حوزه ی طلا و جواهر، انتقال فناوری، تجهیزات و دانش روز از هنک کنگ به ایران است.
 وی با تأکید بر ذخایر غنی و ظرفیت‌های موجود در ایران، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های تولیدی موجود، درصورت برقراری تعاملات تجاری در قالب سرمایه‌گذاری مشترک، قطعاً دستاوردهای فراوانی برای طرفین به ارمغان آورده و موجب شکوفایی و رشد این صنعت در فضای بین‌المللی خواهد شد.
 در ادامه ی  این نشست، لو، رئیس اتحادیه طلا و جواهر هنگ کنگ مهمترین هدف خود برای حضور در این جلسه را برقراری و توسعه ی ارتباط با فعالان ایرانی، انتقال فناوری در این بخش برشمرد و خواستار تشریح قوانین و مقررات ایران در حوز? واردات صنعت طلا و جواهر شد.
 وی به برگزاری دو نمایشگاه مهم در این حوزه طی سالجاری در هنگ‌کنگ اشاره و بیان کرد: برای همکاری همه جانبه به منظور تخصیص فضای مناسب نمایشگاهی به شرکت کنندگان ایرانی در نمایشگاه هنگ‌کنگ آمادگی داریم و با توجه به اینکه هنگ‌کنگ به دلیل برخورداری از سطح فناوری بالا یکی از کشورهای برتر و مطرح دنیا در زمینه ی ساخت طلا و جواهر است، از حضور طرف ایرانی به منظور اشتراک دانش فنی در این خصوص استقبال خواهیم کرد.
 در این نشست رئیس اتحادیه طلا و جواهر هنگ کنگ به همراه 14 تن از متخصصین حوزه تولید و صادرات طلا و جواهر و نیز مدیرکل دفتر توسعه محصولات صنعتی و معدنی، معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و نمایندگانی از دفتر مقررات صادرات و واردات و دفاتر تولیدی وزارت صنعت، معدن و تجارت حضور داشتند.

Leave A Reply