نشان حلال و گواهینامه سالم برای گلاب و عرقیات میمند

0

شاهپور قنبری مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: نشان حلال و گواهینامه محصولات سالم که با حمایت‌های شرکت شهرک‌های صنعتی فارس برای محصولات کنسرسیوم میمند فارس اخذ شده زمینه مناسبی برای افزایش صادرات محصولات در کشور‌های هدف صادراتی فراهم می‌کند.

وی افزود: اغلب کشور‌های اسلامی بدون مجوز حلال اجازه ورود هیچ کالایی به کشورشان را نمی‌دهند، نشان حلال بر روی محصولات کنسرسیوم گلاب و عرقیات میمند فارس کمک می‌کند تا روند صادرات بهتر و سریع‌تر انجام شود.

قنبری با اشاره به تأثیرنشان حلال برمحصولات صادراتی، ادامه داد: ایران به عنوان یک کشور اسلامی بزرگ و شناخته شده ازمزیت‌های بالقوه‌ای برای موفقیت در بازار غذایی حلال برخوردار است که برای ورود موفقیت‌آمیز به این بازار، شناخت جدی و علمی آن شامل وضعیت حال و آینده بازار و شناسایی رقبای موجود و نیز تقویت توانمندی‌ها و برطرف کردن نقاط ضعف کشور کاملا ضروری است و اخذ این نشان نیز با همین هدف صورت گرفت.

وی با اشاره به فعالیت کنسرسیوم صادراتی خوشه گلاب و عرقیات گیاهی میمند فارس از سال گذشته، برحمایت از آن به منظور توسعه فعالیت‌های این کنسرسیوم تاکید کرد.

قنبری با بیان اینکه پیش از این و در سال‌های گذشته با حمایت‌های شرکت شهرک‌های صنعتی خوشه صنعتی گلاب و عرقیات گیاهی در منطقه میمند فارس تشکیل و در مرحله توسعه یافتگی قرار گرفت، گفت: وجود ۶۷ واحد سنتی و صنعتی در زمینه تولید گلاب و ۶۰ نوع عرقیات گیاهی بستر مناسبی برای فعالیت این خوشه فراهم کرد و با فعالیت این خوشه دستاورد‌های مهمی در حوزه‌های بخش‌های توسعه بازار داخلی و خارجی، ارتقای سطح کمی و کیفی محصولات و ارتقای سطح تکنولوژی واحد‌های عضو خوشه صنعتی انجام شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تصریح کرد: یکی از مهمترین الزامات اعضای این کنسرسیوم برای حضور در بازار‌های خارجی ایجاد زمینه لازم برای عرضه محصولات با یک برند مشترک بود که با برگزاری جلسات مختلف، زمینه ثبت برند مشترک فراهم و بزودی محصولات با برند مشترک عرضه خواهد شد.

میمند از توابع فیروزآباد حدود ۷۰ کیلومتری جنوب شیراز است.

Leave A Reply