برنامه ریزی جهت ایجاد اشتغال در بخش صنایع کوچک وخوشه های اشتغال زا برای 74 هزار و 552 نفر

0

 معاون وزیرصنعت ، معدن وتجارت  از برنامه ریزی جهت ایجاد اشتغال در بخش صنایع کوچک وخوشه های  اشتغال‌زا برای 74 هزار و 552 نفر  خبرداد  و گفت:  سند توسعه MSME  (صنایع خرد، کوچک ومتوسط) با همکاری سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران ومعاونت اشتغال وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی تدوین خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی، صادق نجفی در نشست مشترک با معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  با اشاره به اختصاص 10 هزار میلیارد تومان  جهت ایجاد اشتغال در مناطق محروم به تشریح سیاست های حمایتی سازمان از واحدهای صنعتی پرداخت و گفت: راه اندازی مجدد واحدهای غیر فعال در شهرک ها و نواحی صنعتی،تکمیل ظرفیت واحدهای فعال با کمتر از ظرفیت 70 درصد در شهرک ها و نواحی صنعتی وحمایت های نرم افزاری واحدهای صنعتی کوچک و متوسط از جمله  برنامه های سازمان در راستای بهبود فضای کسب وکار وحفظ اشتغال موجود در شهرکهای صنعتی است.

وی معضل بیکاری را از  دغدغه های  ای مجموعه توصیف کرد وگفت: با همکاری وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی می توان راهکار های مناسبی جهت  ایجاد اشتغال پایدار در سطح کشور با بهره مندی از پتانسیل های  موجود ارائه کرد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران در این نشست با اشاره به پروژه های  وزارت صنعت،معدن وتجارت در ایجاد 456 هزار شغل  افزود: براساس برنامه ریزی صورت گرفته ، قرار است در بخش صنعت برای 51 هزار و 515 نفر ، دربخش صنایع کوچک وخوشه های  اشتغال زا برای 74 هزار و 552 نفر ، در حوزه صنوف برای 130 هزار اشتغال ایجاد شود.

نجفی خاطر نشان کرد: همچنین 200هزار شغل به صورت ضربتی پیش بینی شده است که در صورت  فراهم شدن بسترها  تلاش براین است که برنامه های مذکور محقق شود.

معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت همچنین خواستار اتخاذ تدابیری جهت تحریک تقاضا  و همچنین تامین منابع مالی نوین با همکاری وزارت تعاون ،کار ورفاه اجتماعی شد و از تدوین برنامه ای جهت تقسم کار در حوزه ایجاد  اشتغال با همکاری این مجموعه خبرداد.

Leave A Reply