دوره آموزشی عاملین خوشه های صنعتی کشور در قزوین آغاز شد

0

این دوره با حضور 36 کارشناس حوزه کسب و کار و صنعت در حال برگزاری است.
این دوره که توسط شرکت شهرک های صنعتی قزوین در حال اجراست، به مدت 6 روز ادامه پیدا می کند و حاضران در آن با جدیدترین مباحث مربوط به خوشه های صنعتی آشنا می شوند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین در آیین افتتاح این دوره آموزشی گفت: قزوین ظرفیت ویژه ای در حوزه صنعت داراست و سالانه یک هزار تن متقاضی سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی این استان هستند.
منوچهر حبیبی افزود: البته مسائل زیست محیطی و حفظ منابع آب خط قرمز ما در سرمایه گذاری است و این موارد باید توسط متقاضیان لحاظ شود.
وی با بیان اینکه رویکرد استان قزوین در پذیرش سرمایه گذار راه اندازی صنایع کوچک است،اظهار داشت: گردشگری و انرژی از دیگر حوزه های جذاب برای سرمایه گذاران در این استان به شمار می رود.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین در آیین افتتاحیه این دوره آموزشی گفت: سازمان صنایع کوچک و شهرکهای و صنعتی ایران به منظور بهره گیری از توان کارشناسی متخصصان داخلی هرساله دوره آموزشی عاملین توسعه خوشه های صنعتی را برگزار می کند.
حمیدرضا خانپور، آشنایی با مفاهیم توسعه خوشه های کسب وکار، انتقال تجربیات خوشه های در حال توسعه، بالا بردن سطح کیفی و علمی خوشه‌های کسب و کار کشور، ارتقای سرمایه اجتماعی و اعتماد سازی، تحلیل شاخص های بازار و تدوین چشم انداز خوشه های صنعتی در کشور را از مهم ترین اهداف این دوره آموزشی عنوان کرد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین همچنین گفت: توسعه خوشه های کسب و کار می تواند به افزایش ظرفیت تولیدات کشور و گسترش سهم بازار و اشتغال پایدار منجر شود.
خوشه صنعتی به مجموعه‌ای از واحدهای کسب و کار (Enterprises) اطلاق می‌شود که در یک منطقه جغرافیایی و یک گرایش صنعتی متمرکز شده و با همکاری و تکمیل فعالیت‌های یکدیگر،‌به تولید و عرضه تعدادی کالا و خدمات می‌پردازند و از چالش‌ها و فرصت‌های مشترک برخوردارند.

Leave A Reply