شناسایی ۴۳۰ خوشه صنعتی در کشور

0

معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: تا پایان شهریورماه امسال ۴۳۰ خوشه صنعتی در کشور شناسایی شده و امکان سنجی توسعه خوشه ای برای ۱۵۶ خوشه خاتمه یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا، صادق نجفی، با بیان این مطلب، افزود: ۹۳ پروژه توسعه خوشه ای در این بازه زمانی خاتمه یافته است و ۳۴ پروژه توسعه خوشه ای در دست اجرا داریم.

وی بیشترین خوشه های صنعتی شناسایی شده را در استانهای اصفهان، مازندران و آذربایجان شرقی دانست و گفت: در استان اصفهان ۵۳ خوشه، مازندران ۳۸ خوشه و آذربایجان شرقی ۳۷ خوشه صنعتی تا پایان شهریورماه امسال شناسایی شده است.

نجفی همچنین اضافه کرد: بیشترین پروژه های توسعه خوشه ای خاتمه یافته در استان اصفهان با ۱۱ پروژه بوده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در ادامه اضافه کرد: امکان سنجی توسعه خوشه ای ۳ پروژه دیگر را در کشور نیز در دست اجرا داریم.

نجفی در بخش دیگری از این گفتگو به دوره های آموزشی برگزار شده جهت شاغلین واحدهای صنعتی اشاره کرد و گفت: تا پایان شهریور ماه امسال در مجموع ۳۰ هزار و ۱۴۰ دوره آموزشی برای ۷۶۴ هزار و ۳۹۷ نفر از شاغلین واحدهای صنعتی کشور برگزار شد.

وی در پایان گفت: دوره های آموزشی شامل تمامی برنامه هایی است که منجر به توانمندی و ارتقای سطح علمی و مهارتی کارکنان واحدهای صنعتی کوچک می‌شود.

Leave A Reply