استارتاپ دموی فناوری اطلاعات در حوزه گردشگری برگزار می‌شود

0

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از برگزاری "استارتاپ دموی فناوری اطلاعات در حوزه گردشگری" خبر داد و گفت: این رویداد فناورانه توسط فن‌بازار منطقه‌ای فارس و با حمایت فن بازار ملی برگزار می‌شود.
‌به گزارش ایسنا، احد فتوحی یکشنبه 25 آذر در جمع خبرنگاران گفت: استارتاپ دموی فناوری اطلاعات در حوزه گردشگری چهارشنبه 28 آذر 1397 در شهرک فناوری شیراز واقع در شهرک صنعتی بزرگ شیراز از ساعت ۹ الی ۱۲ صبح برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه  یکی از ماموریت ‌ های مرکز فن بازار منطقه‌ای فارس، برگزاری رویدادهای استارتاپی با هدف جذب سرمایه برای شرکت‌های نوپا و استارتاپ‌ها و تسهیل انجام فرایند رشد آنها در بازار است، گفت: با توجه به نیاز مبرم استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوپا برای جذب سرمایه و نبود مکانیزم عمومی و مشخصی برای رویارویی استارتاپ‌های آماده جذب سرمایه با سرمایه گذاران علاقمند به این حوزه، رویدادهای استارتاپی در این مرکز طراحی شده است‌.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: پس از برگزاری 10 رویداد استارتاپ دمو در شبکه فن بازار ملی ایران، این نخستین رویدادی است که در خارج از تهران و به میزبانی شیراز برگزار خواهد شد.
فتوحی با بیان اینکه برگزاری چنین رویدادهایی تاثیر مناسبی در شتابدهی حضور سرمایه‌گذاران در بورس ایده دارد گفت: با توجه به اینکه گردشگری صنعتی خدماتی به شمار می‌رود و سرمایه‌گذاران این حوزه محدودتر از سرمایه‌گذاران فناوری‌های بخش صنعت هستند، برگزاری این رویداد نشان از آن دارد که می‌توان با اعتماد به تخصص بخش خصوصی، به تجاری‌سازی ایده‌ها در هر زمینه‌ای سرعت بخشید.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در این رویداداستارتاپی شرکت‌ها و متخصصان فناوری اطلاعات از سراسر کشور طرح‌های خود را به دبیرخانه ارسال کرده‌اند، گفت: پس از انجام چند مرحله داوری، طرح‌هایی از استان‌های فارس، تهران، یزد، خراسان رضوی و چهارمحال و بختیاری در حوزه‌های گردشگری سلامت، سامانه‌ها و اپلیکیشن‌های گردشگری مجازی، رزرو و تهیه بلیط اماکن گردشگری و فرهنگی و … جهت ارائه سرمایه گذاران انتخاب شده‌اند.

Leave A Reply