فروش الکترونیکی در خوشه صنعتی فرش و گلیم کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود

0

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه گفت: در راستای توسعه خوشه صنعتی فرش و گلیم از سال آینده امکان فروش الکترونیکی در خوشه فرش و گلیم کرمانشاه فراهم می‌شود.

بیژن کردستانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه فارغ‌التحصیلان، دانش‌آموختگان و افراد خبره در حوزه طراحی فرش امکان فعالیت در خوشه فرش و گلیم کرمانشاه را دارند اظهار داشت: توسعه خوشه فرش و گلیم در سال آینده نیز با جدیت دنبال می‌شود و یکی از اقدامات سال آینده راه‌اندازی فروش الکترونیکی در خوشه فرش و گلیم در پرتال این خوشه است.
وی با بیان اینکه خوشه فرش و گلیم یکی از مهمترین خوشه‌های استان کرمانشاه است که کار آن از سال 95 آغاز شد عنوان کرد: ظرفیت‌های قابل توجهی که در زمینه صنعت فرش استان کرمانشاه وجود دارد سبب انگیزه برای راه‌اندازی این خوشه شد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه تولید سالانه 50 هزار مترمربع فرش، وجود پشم مرغوب در استان و فعالیت 15 هزار بافنده فعال را از جمله مزیت‌های صنعت فرش در کرمانشاه اعلام کرد.

کردستانی با بیان اینکه تاکنون اقدامات قابل توجهی در زمینه توسعه خوشه فرش و گلیم و تکمیل حلقه‌های مفقوده زنجیره ارزش آن انجام شده است گفت: در همین راستا مرکز طراحی فرش، آزمایشگاه رنگرزی و واحد پشم‌شویی در خوشه فرش گلیم راه‌اندازی شد.
وی با اشاره به اینکه اقدامات قابل توجهی در زمینه بازاریابی و تکمیل زنجیره‌های فروش برای به دست آوردن بازارهای داخلی و خارجی نیز انجام شده است افزود: پروژه شناسایی بازار و دسته‌بندی مشتریان در بازارهای خارجی از جمله در کشورهای آلمان، آمریکا، ایتالیا، سوئیس و ژاپن از دیگر اقدامات انجام شده برای توسعه این خوشه بود.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه با بیان اینکه خوشه فرش و گلیم استان کرمانشاه تحت حمایت جدی شرکت شهرک‌های صنعتی استان قرار دارد گفت: مرکز طراحی خوشه فرش و گلیم کرمانشاه در مرکز خدمات فناوری و کسب و کار کرمانشاه واقع در شهرک صنعتی بیستون راه‌اندازی شده است.

Leave A Reply