عامل توسعه خوشه کفش در زنجان انتخاب می‌شود

0

افشین جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان اظهار داشت: عامل توسعه فردی است که به صورت علمی اقدامات و فعالیت‌هایی که برای توسعه آن صنعت مورد نیاز است را مورد بررسی قرار داده که در نهایت منجر به توسعه کسب و کار در آن صنعت شود.

وی با بیان اینکه فردی که به عنوان عامل توسعه انتخاب می‌شود باید دوره آموزشی CDA را گذرانده باشد، تصریح کرد: تعیین عامل توسعه کفش نیز یکی از اقدامات در راستای پیگیری این صنعت است که هم‌اکنون وضعیت مطلوبی ندارد.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان تاکید کرد: علاوه بر تعیین عامل توسعه کفش، سند راهبردی سال اول خوشه فرش دستباف زنجان نیز در شورای راهبردی خوشه فرش به تصویب رسیده است.

وی با بیان اینکه ایجاد خوشه‌های مختلف در صنایع بومی استان می‌تواند سبب حل مشکلات این صنایع و رونق کسب و کار در استان شود، گفت:‌ با تدوین سند راهبردی، برنامه‌های اجرایی برای حل مشکلات شناسایی شده و تدوین می‌شود که این اقدمات می‌تواند سبب توسعه این مشاغل و احیای این صنایع در استان شود.

جعفری گفت: برای سال دوم فرش نیز کار مطالعات و برنامه‌ریزی برای شورای راهبردی انجام شده است که با ایجاد این شورا سند برنامه عمل نیز برای سال دوم اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای گسترش صنایع کوچک عنوان کرد: حوزه صنایع کوچک برای ارتقای خدمات خود فعالیت در حوزه‌های مختلف را در دستور کار خود دارد که از جمله این اقدامات در شرکت شهرک‌های صنعتی انتشار نشریه صنعت شهر و ارائه آموزش‌های مهارتی در زمینه‌های مختلف به ویژه مدیریتی است.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان با بیان اینکه آموزش‌های ارائه شده به سمت تخصصی شدن سوق داده شده است، خاطر نشان کرد: استان زنجان به لحاظ آموزش‌های ارائه شده برای واحد‌های صنعتی و آمار شرکت کنندگان وضعیت مطلوبی نسبت به سایر استان‌ها داشته است.

وی تاکید کرد: در سال گذشته 18 دوره آموزشی در چهار حوزه محیط زیست، مهارت‌های بازاریابی، دوره حین کار و دوره‌های مدیریتی برای 451 نفر در 7 هزار و 112 نفر ساعت برگزار شده است.

جعفری ابراز کرد: آموزش‌های تخصصی در زمینه‌هایی همچون HSE، دوره آتش نشانی و دوره‌های رفع آلایندگی توسط شرکت شهرک‌‌های صنعتی برای واحدهای صنعتی مستقر در شرهکهای صنعتی برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری دوره‌های مدیریتی و کارآفرینی و مهارتی نیز طبق روال برای واحد‌های صنعتی برگزار می‌شود.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان با اشاره به تعداد دوره‌های برگزار شده بیان کرد: تعداد دوره‌های برگزار شده در زمینه‌های محیط زیست، مهارت‌های بازار، دوره حین کار، و دوره‌های مدیریتی به ترتیب سه، هفت، هفت و یک دوره بوده است.

وی برگزاری این دوره‌ها را بسیار موثر دانست و تاکید کرد: برگزاری این دوره‌ها می‌تواند نقش بسیار زیادی در حل مشکلات واحد‌ها داشته باشد چرا که هریک از واحد‌ها می‌توانند با دریافت یکسری از آموزش‌ها عملکرد موفق‌تری داشته باشند.

جعفری عنوان کرد: یکی از برنامه‌های امسال افزایش تعداد دوره‌های آموزشی و ارائه آموزش‌های تخصصی برای تعداد بیشتری از واحد‌ها است.

Leave A Reply