استقرار شرکت‌های دانش بنیان در شهرک‌های صنعتی ممکن شد

0

علی رسولیان شامگاه پنج‌شنبه در نشست وزیر صنعت، معدن و تجارت با فعالان بخش خصوصی استان خراسان رضوی در محل اتاق بازرگانی، صنايع، معادن و كشاورزي مشهد افزود: یکی از مطالبات جدی فعالان اقتصادی به‌ویژه در خراسان رضوی، امکان صدور پروانه بهره‌برداری در یک پلاک مربوط به واگذاری اراضی در شهرک‌های صنعتی بوده که این مهم عملیاتی می‌شود و اراضی مازاد در اختیار واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی به طرح‌های صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری واگذار می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طی توافق با رئیس اتاق اصناف ایران و معاون وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، شرکت‌های دانش بنیان و صنوف کوچک تولیدی در اراضی شهرک‌های صنعتی نزدیک شهرهای بزرگ مستقر می‌شوند تا از فرصت و مزایای شهرک‌هاي صنعتي برای توسعه تولید خود بهره گیرند.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی رسولیان شامگاه پنج‌شنبه در نشست وزیر صنعت، معدن و تجارت با فعالان بخش خصوصی استان خراسان رضوی در محل اتاق بازرگانی، صنايع، معادن و كشاورزي مشهد افزود: یکی از مطالبات جدی فعالان اقتصادی به‌ویژه در خراسان رضوی، امکان صدور پروانه بهره‌برداری در یک پلاک مربوط به واگذاری اراضی در شهرک‌های صنعتی بوده که این مهم عملیاتی می‌شود و اراضی مازاد در اختیار واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی به طرح‌های صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری واگذار می‌شود.
 
وی با تأکید بر استفاده از نكته نظرات و ديدگاه‌هاي بخش خصوصی در حوزه مدیریتی خود اضافه كرد: یک شورای مشورتی با بهره‌گیری از فعالان بخش خصوصی در سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتي ايران شکل می‌گیرد تا همه تصمیمات در این حوزه مبتنی بر نظر بخش خصوصی باشد.
 
رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران، فقط سازمان صنایع کوچک خواهد بود، زیرا مسئولیت خود را توسعه صنعت می‌داند و هدفش زمین فروشی نیست و نخواهد بود.
 
رسولیان تصريح كرد: از زمانی که زمین در شهرک‌های صنعتی به سرمایه‌گذاران واگذار می‌شود، همه اقدامات آنان رصد شده و تحت نظارت قرار می‌گیرد. همچنین مشکلات سرمایه گذاران بررسی می‌شود و این گره گشایی از مشکلات فقط مختص واحدهای تولیدی داخل شهرک‌ها نیست و شامل همه واحدهای اطراف شهرک‌ها نیز می‌شود.
 
وی با تأکید بر بهبود زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی اظهار داشت: مطالبه جدی سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتي ايران، بهبود و ارتقاء شاخص‌های برق، آب و مخابرات شهرک‌های صنعتی کشور است که این مهم با جدیت و حمایت وزیر صنعت، معدن و تجارت دنبال می‌شود.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تفویض اختیارات به مدیران استانی سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتي ايران افزود: اصلاح دستورالعمل‌های مربوط به مدیریت شهرک‌ها و نواحي صنعتي درحال انجام است و همه اختیارات در حوزه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در صورتی که برخلاف قانون نباشد، به مدیران استانی تفویض می‌شود و بر نحوه عملکرد آنان نیز نظارت دقیق صورت می‌گیرد.
 
رسولیان اضافه كرد: فعالان بخش خصوصی در اغلب هیأت‌های مدیره شركت شهرک‌های صنعتی استان‌ها حضور دارند. با این حال عضویت یکی از فعالان اقتصادی بخش خصوصی در هیأت مدیره اين شرکت‌ها الزامی شده و در کل کشور اجرا می‌شود.

وي كه پيش از اين معاون هماهنگي امور اقتصادی استانداري خراسان رضوی بود اذعان كرد: همیشه افتخار کرده‌ام که بخش خصوصی خراسان رضوی من را نماینده خودشان بدانند؛ امیدوارم در مسئوليت جدید خود نيز با حمایت بخش خصوصی بتوانم گام‌های خوبی بردارم.

در پايان اين نشست، با حضور وزير صنعت، معدن و تجارت و رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از سال‌ها خدمات علي رسوليان در مسئوليت‌هاي مديركل و معاون هماهنگي امور اقتصادی استانداري خراسان رضوی با اهداء لوح و هدايايي قدرداني شد.
 
علیرضا رزم حسینی وزير صنعت، معدن و تجارت در سفر سه روزه خود به خراسان رضوی به همراه علی رسولیان معاون وزير و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و حميد زادبوم معاون وزير و رئيس كل سازمان توسعه تجارت ايران در نشست مشترکي با رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و تشکل‌های بخش خصوصی، به هم‌اندیشی و تبادل نظر پیرامون مسائل مختلف اقتصادی و بررسی مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی پرداختند.
 
همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت روز شنبه هفته آینده به مناسبت ایام الله دهه فجر از چند طرح صنعتی در زمینه تولید انواع هیدروکربن‌ها، قوطی مخصوص شیر خشک، انواع بیسکوئیت، کیک و کلوچه در شهرک‌های صنعتی اطراف مشهد بهره‌برداری می‌کند.

Leave A Reply