شرکت‌های دانش بنیان در شهرک‌های صنعتی صاحب زمین می‌شوند

0

تأمین ۲۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه ثابت و در گردش براي ۱۱ طرح اولويت دار خرسان رضوي

علی رسولیان در گفت‌وگو با خبرگزاري ایرنا اظهار داشت: زمینه استقرار شرکت‌های دانش بنیان در اراضي اطراف شهرک‌های صنعتی یا سوله‌های ساخته شده در آن‌ها برای اجرای طرح‌های توسعه و رساندن محصول خود به تولید انبوه فراهم می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: زمینه استقرار شرکت‌های دانش بنیان در اراضي اطراف شهرک‌های صنعتی یا سوله‌های ساخته شده در آن‌ها برای اجرای طرح‌های توسعه و رساندن محصول خود به تولید انبوه فراهم می‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، علی رسولیان در گفت‌وگو با خبرگزاري ایرنا افزود: این مهم بر اساس تصمیم سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران انجام شده و مورد استقبال معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز قرار گرفت.

وی اضافه كرد: با این اقدام کمک به تأمین مالی شرکت‌های دانش بنیان مستقر شده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام خواهد شد و زمین برای ساخت واحد به شرکت دانش بنیان واگذار می‌شود یا فضای لازم برای استقرار در سوله‌های ساخته شده در شهرک‌های صنعتی به آن‌ها اختصاص می‌یابد.

رئیس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: همواره یکی از دغدغه‌های شرکت‌های دانش بنیان به‌ویژه در خراسان رضوی نداشتن زمین برای استقرار واحد تولیدی خود در شهرک‌های صنعتی یا اطراف آن بوده که به مشکل تک تک این شرکت‌ها رسیدگی می‌شود.

رسولیان همچنین با اشاره به همت وزیر صنعت، معدن و تجارت برای تأمین مالی همه طرح‌های سرمایه‌ گذاری دارای تفاهم نامه در چارچوب الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در خراسان رضوی اظهار داشت: در این راستا نشستی با حضور مدیرعامل بانک صنعت و معدن و مسئولان و سرمایه‌ گذاران ۱۴ طرح اقتصادی دارای اولویت استان خراسان رضوی در تهران برگزار شد و بانک صنعت و معدن تأمین ۲۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه ثابت و سرمایه در گردش ۱۱ طرح را از محل اعتبارات وزارت صنعت، معدن و تجارت برعهده گرفت.

وي تصريح كرد: برای تمام طرح‌های دارای تفاهم نامه سرمایه گذاری در خراسان رضوی طی رایزنی با مدیران عامل بانک‌ها، تسهیلات مورد نیاز تأمین می‌شود.

هم اکنون ۲۸۳ طرح بزرگ دارای تفاهم نامه سرمایه گذاری با مجموع سرمایه‌ گذاری ۱۸۸ هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی برای ۱۸۰ هزار نفر در استان خراسان رضوی وجود دارد.

Leave A Reply