تسهیلات تا سقف 10 میلیارد ریال به صنایع کوچک

0

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان گفت: صنایع کوچک می تواند شرایط ایجاد اشتغال و تولید ، در کشور را فراهم آورد .

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان، طهمورث لاهوتی اشکوری بیان داشت: صنایع کوچک با سرمایه کم می تواند شرایط ایجاد اشتغال و تولید در کشور را فراهم آورد و به همین منظور حمایت از صنایع کوچک تاثیر زیادی در چرخه اقتصادی کشور دارد .

وی افزود: واحدهایی که مشکل کمبود تامین وثیقه دارند می توانند در صورت داشتن شرایط لازم از خدمات صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک تا سقف 10 میلیارد ریال استفاده کنند .

لاهوتی اشکوری اضافه کرد: صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با بانک های مختلفی نیز تفاهم نامه همکاری امضاء کرده است و تسهیلات قابل پرداخت، به منظور فعالیت تولیدی و یا صادراتی در کشور می باشد ، این صندوق به موجب اساسنامه صورت گرفته موظف است امکان توسعه صنایع کوچک را در کشور فراهم سازد.

ریس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان گفت: صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک سازمانی حمایتی است که نقش پشتیبانی در ایجاد و توسعه صنایع کوچک و شهرکها و نواحی صنعتی کشور را در چهارچوب سیاستهای کلی وزارت صنعت ، معدن و تجارت به منظور افزایش سهم صنعت به ویژه صنایع کوچک در تولید ناخالص کشور با استفاده از منابع داخلی بر عهده دارد.

وی در پایان افزود: متاسفانه حضور افراد غیر صنعتگر در این عرصه و دریافت تسهیلات از بانکها با مجوزهای صنعتی و عدم پرداخت اقساط ، باعث ایجاد حس بی اعتمادی از سوی بانکها نسبت به بخش صنعت شده است که در سال 94 با مدیریتی مناسب و شناسایی صنعتگران واقعی و برخورد با افراد به ظاهر صنعتگر و احیای واحدهای صنعتی راکد تمام تلاش خود را برای رشد و تعالی صنایع کوچک به کار خواهیم بست.

Leave A Reply