اصلاح طرح معافیت مالیاتی برای شهرکها و نواحی صنعتی در دست اقدام است

0

 

به گزارش خوشه های کسب و کار به نقل از روابط عمومی وبین الملل ، دکتر سیدمحمد علی سید ابریشمی در نشستی صمیمانه که به منظور بررسی مشکلات صنعتگران استان خراسان جنوبی در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی بیرجند برگزار شد، ضمن بیان اهمیت توجه به مشکلات صنعتگران گفت: مشکل کم آبی در صنعت فقط مختص خراسان جنوبی نیست و یک مشکل ملی است و نیازمند عزم ملی در جهت رفع این مشکل می باشد.

وی ضمن اشاره به خشکسالی های مستمر سالهای گذشته ادامه داد: از کل آب مصرفی در کشور فقط 8/1 درصد در بخش صنایع بزرگ و کوچک تخصیص داده شده است که در تلاش هستیم این میزان را به 5 درصد افزایش دهیم و با این میزان بخش قابل توجهی از مشکلات آب مورد نیاز صنایع مرتفع خواهد شد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی با اشاره به اشکالات قانون مالیات بر ارزش افزوده تصریح کرد: در حال حاضر 3درصد پول مالیات بر ارزش افزوده به شهرداریها پرداخت می شود و این درحالی است که کلیه خدمات نظافت و زیبایی شهرکها و نواحی صنعتی بر عهده شرکتهای خدماتی متشکل از صنعتگران است و در صدد هستیم که بخشی از این پول به شهرکها و نواحی صنعتی تخصیص یابد.

در پایان معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی در زمینه انتقال آب تصفیه شده تصفیه خانه شهرک صنعتی بیرجند به منظور مصارف صنعتی و آبیاری فضای سبز و همچنین کمک به احداث کانال هدایت سیلاب با همکاری دستگاههای اجرایی دیگر قول مساعد داد.

 در ادامه این سفر یک روزه ضمن برگزاری  نشست مشترک با صنعتگران وبررسی مشکلات واحدهای صنعتی این استان ، پست ۱۳۲ کیلو ولت شهرک صنعتی بیرجند نیز با حضور وزیر نیرو و معاون وزیر صنعت معدن و تجارت افتتاح شد.

Leave A Reply